Wiedza kluczem do sukcesu przedsiębiorcy

Podczas spotkań zorganizowanych w ramach Akademii Bliżej Biznesu w Bydgoszczy, Łodzi i Katowicach, aż 78 uczestników Akademii mogło wysłuchać 540 minut prelekcji wygłoszonych przez 10 ekspertów z dziedzin: przepisy BHP, RODO, zastrzeganie znaku towarowego, cichy faktoring, płynność finansowa w przedsiębiorstwie, wynajm długoterminowego i leasingu oraz zapotrzebowanie mikroprzedsiębiorców w zakresie finansowania.

W ciągu trzech dni odwiedziliśmy trzy miasta i przejechaliśmy ponad 1500 kilometrów aby wspólnie z uczestnikami naszych bezpłatnych warsztatów zapoznać przedsiębiorców z tematyką związaną z możliwościami pozyskiwania kapitału na rozwój własnego biznesu, ale również praktycznymi aspektami obowiązków, jakie na każdym z nich spoczywają z racji prowadzonej przez nich działalności – dodaje Dominik Ciula, Sales Manager w Aasa Polska, odpowiedzialny za markę Aasa Dla Biznesu i pomysłodawca Akademii.

 

 

Naszym głównym założeniem jest dzielenie się praktyczną wiedzą przekazywaną przez ekspertów różnych dziedzin związanych z prowadzeniem własnego biznesu z osobami, na co dzień prowadzącymi własną działalność gospodarczą, ale nie do końca mających dostateczną wiedzę ze wszystkich zakresów jej funkcjonowania – tłumaczy Rafał Tomkowicz, Redaktor Naczelny magazynu Bliżej Biznesu.

 

Najwyższa w historii liczba zarejestrowanych działalności

W ubiegłym roku Główny Urząd Statystyczny zarejestrował najwyższą w historii liczbę jednoosobowych działalności gospodarczych. Pod koniec listopada elektroniczna baza przedsiębiorców wpisanych do rejestru REGON osiągnęła rekordową wartość 3,001 mln. to najwyższy odnotowany wynik od momentu prowadzenia obserwacji, czyli od 2012 r.

Do ubiegłego roku liczba ta nigdy nie osiągnęła poziomu 3 milionów  Przyniósł on jednak znaczny wzrost zainteresowania „przejściem na swoje”, a co za tym idzie – wzrost aktywności Polek i Polaków w sektorze MŚP. W ciągu ostatniego roku co miesiąc przybywało średnio aż 24,5 tys. nowych firm.

 

Te obiecujące wyniki mogą zaledwie stanowić zapowiedź przed tym, co w ciągu najbliższych lat czeka polski rynek. Najniższa liczba wyrejestrowanych firm od 4 lat oraz najwyższa w historii liczba zarejestrowanych jednoosobowych działalności gospodarczych mogą być sygnałem, że osoby przedsiębiorcze coraz lepiej radzą sobie na polskim rynku.

Zdajemy sobie sprawę jakim wyzwaniem jest prowadzenie własnego biznesu. Naszym nadrzędnym celem jest stanie się długofalowym partnerem w doborze najlepszej dla każdej firmy oferty finansowania, szczególnie w tak dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Mam nadzieję, że cykl spotkań jakim jest Akademia Bliżej Biznesu przybliżył zagadnienia, które pozwolą na uzyskanie swobody działań w rozwijaniu firmy i przybliżą do kolejnego sukcesu – podsumowuje Piotr Przedlacki, Prezes Zarządu Fines SA.

Głównym organizatorem Akademii Bliżej Biznesu jest firma Aasa Polska oraz jej marka Aasa Dla Biznesu, a jej partnerami są firmy: Fines SA, e-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa, Kancelaria Rzeczników Patentowych AOMB, Sfera Finansów SA, właściciel marki bcarfull.

Następna tura Akademii Bliżej Biznesu planowana jest już na wrzesień. Obserwując stronę www.blizejbiznesu.pl będzie można dowiedzieć się, w jakich miastach tym razem zagoszczą nasi eksperci. Przedsiębiorców poszukujących finansowania zapraszamy również na aasadlabiznesu.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *