TOP 5 mikrofaktoringu online

Z roku na rok mikrofaktoring online staje się coraz bardziej popularnym sposobem finansowania własnego biznesu. Sięgają po niego zwłaszcza firmy z sektora MŚP, którym błyskawiczny dostęp do dodatkowych środków pozwala rozwiązać chwilowe kłopoty z płynnością finansową.

Już 14 lutego 2019 r. podczas uroczystej Gali Loan Magazine Awards 2018 jedna z firm, które zajmują się mikrofaktoringiem online, zdobędzie tytuł Faktora Roku 2018. Szansę na to wyróżnienie ma pięciu największych graczy rynku mikrofaktoringu online: Finea, Faktoria, Finiata, NFG i SMEO.

Finea

Finea oferuje szybkie finansowanie dla biznesu w formie faktoringu klasycznego, cichego oraz odwrotnego. Z pomocą tej marki przedsiębiorca może sfinansować swoje faktury zakupowe oraz pokryć koszt faktur, których termin płatności jeszcze nie minął. W tym celu musi dokonać cesji wierzytelności na Finea SA oraz poinformować o tym swojego kontrahenta. Wówczas marka wypłaca przedsiębiorcy od 80% do 100% wartości danej faktury. Dodatkowo specjaliści Finea wspomagają przedsiębiorcę w procesie windykacji w przypadku, gdy kontrahent nie wywiąże się ze swojego zobowiązania.

Oferowany przez markę faktoring cichy to natomiast świetne rozwiązanie dla klientów, którzy potrzebują dyskrecji. Dzięki temu rozwiązaniu kontrahent nie dowiaduje się, że faktura jest finansowana przez zewnętrzny podmiot.

Faktoria

Faktoria umożliwia przedsiębiorcy wymianę swoich faktur w kwocie do 1 200 000 zł na gotówkę. W ten sposób uzyskuje on dostęp do pieniędzy nawet w 30 minut po transakcji. Firma opiera swoją działalność na jasnych i przejrzystych zasadach, dzięki czemu koszt usługi znany jest jeszcze przed złożeniem wniosku. To 1 zł za każdą fakturę o wartości 1000 zł, bez żadnych ukrytych opłat i dodatkowych prowizji. Dodatkowo Faktoria oferuje również możliwość sfinansowania faktur zakupowych oraz otrzymania limitu kredytowego, który zapewni firmie stały dostęp do gotówki.

Finiata

Usługa FlexKapitał Finiata gwarantuje firmie stałe źródło dodatkowych środków na nieprzewidziane wydatki. Marka oferuje elastyczną i odnawialną linię finansowania w kwocie do 50 tys. zł, z której przedsiębiorca może korzystać w dowolnym momencie. Zaletą takiego rozwiązania jest szybkość, możliwość sięgnięcia po środki zawsze wtedy, kiedy są potrzebne oraz elastyczna forma spłaty – na raz lub w ratach.

NFG

eFaktoring NFG to usługa finansowania przeznaczona dla mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw. Pozwala przedsiębiorcom pozyskać do 25 tys. zł za fakturę na 30, 60 lub 90 dni nawet w ciągu 15 minut, całkowicie online i bez zbędnych formalności. Po wprowadzeniu faktury do systemu, przedsiębiorca otrzymuje na swoje konto 100% jej wartości netto. Po zapłacie faktury przez kontrahenta, podmiot jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy NFG w wyznaczonym terminie. Marka oferuje tzw. „cichy faktoring”, dzięki któremu klient nie dowiaduje się, że przedsiębiorca otrzymał już środki za fakturę.

SMEO

SMEO umożliwia zamianę faktur o łącznej wartości 150 000 zł na gotówkę. Marka zapewnia błyskawiczne finansowanie nawet w 15 minut. Faktoring dostępny jest już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. SMEO finansuje faktury o wartości powyżej 400 zł netto z terminem płatności między 7 a 90 dni. Marka sfinansowała już ponad 7000 faktur o łącznej wartości blisko 53 mln zł.

 

Poza firmami, które walczą o tytuł Faktora Roku Loan Magazine Awards 2018, na polskim rynku działają również inne, warte zainteresowania podmioty:

 

inviPay

Minimalna wartość faktury w inviPay to 300 zł lub 100 euro brutto, z kolei maksymalna wartość finansowania jest ustalana indywidualnie dla każdego podmiotu. Marka realizuje nawet faktury wystawione zagranicznym firmom (transakcje w euro są rozliczane bez przewalutowania). Niestety dużym ograniczeniem korzystania z usług inviPay jest wymóg upłynięcia co najmniej 12 miesięcy od daty rejestracji działalności oraz brak zadłużenia firmy.

Brutto

Brutto to marka zintegrowana z popularnymi programami księgowymi, co sprawia, że decyzja o wydaniu finansowania udzielana jest błyskawicznie. Dodatkowe środki trafiają na konto przedsiębiorcy już w ciągu 60 minut. Ograniczone do minimum formalności oznaczają także, że przedsiębiorca nie musi dostarczać marce żadnych papierowych dokumentów. Stała opłata za finansowaną fakturę wynosi jedynie 4% miesięcznie brutto, a opłaty te naliczane są wyłącznie za faktyczny okres finansowania. Warto wspomnieć, że marka Brutto nie weryfikuje finansowanych faktur u partnerów biznesowych swoich klientów.

Monevia

Monevia oferuje wsparcie mikro i małym przedsiębiorcom, którzy miesięcznie wystawiają dużą liczbę faktur o niewielkich nominałach i chcą uzyskać szybki dostęp do kapitału. Platforma umożliwia sprzedaż faktur od wartości 700 zł brutto lub 200 euro z datą płatności przypadającą już za 7 dni. Limit sprzedaży faktur dla nowych klientów platformy wynosi 50 000 zł, ale jego wysokość ulega zmianie w zależności od przebiegu współpracy. Środki zostają przelane przedsiębiorcy błyskawicznie po zaakceptowaniu transakcji.

Bibby Financial Services

Bibby Financial Services to niezależna instytucja faktoringowa, która oferuje mikrofaktoring dla firm z rocznymi obrotami do 3 mln zł. Po przesłaniu kopii faktury, Bibby Financial Services wypłaca przedsiębiorcy do 90% jej wartości już w ciągu 24 godzin. Marka monitoruje również status otrzymania należności od kontrahentów i wypłaca przedsiębiorcy pozostałą kwotę po potrąceniu wynagrodzenia w uzgodnionej wcześniej wysokości. Limit finansowania udzielanego przez markę rośnie wraz ze wzrostem sprzedaży.

Pragma

Pragma umożliwia finansowanie zakupów online, sprzedaż faktur oraz faktoring online. Wartość sprzedawanej faktury to minimalnie 500 zł brutto, a maksymalnie 250 tys. zł brutto. Wybór terminu płatności to od 8 do 120 dni.

AOW Faktoring

Marka AOW Faktoring oferuje faktoring dla mikroprzedsiębiorców (z limitem do 100 tys. zł), małych przedsiębiorców (z limitem od 100 tys. zł do 1 mln zł) oraz faktoring dla średnich przedsiębiorców (z limitem powyżej 1 mln zł). Koszt miesięcznego finansowania oscyluje na poziomie 3-4% i jest uzależniony od indywidualnej sytuacji firmy. AOW nie wymaga od klientów zdolności kredytowej czy zabezpieczeń. Marka zwraca jednak uwagę na wiarygodność i wypłacalność odbiorców, którzy płacą za wykupywanie faktur. Dla mikroprzedsiębiorców AOW przygotował ofertę faktoringu z regresem oraz wykupu pojedynczych wierzytelności o minimalnej wartości 30 tys. zł. AOW Faktoring kupuje zarówno wierzytelności niewymagalne, jak i przeterminowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *