Start in Poland sposobem na sfinansowanie innowacyjnego biznesu

Start in Poland pomysł Ministerstwa Rozwoju

Program Start in Poland pomysłu Ministerstwa Rozwoju, w który zaangażowała się również Rada ds. Innowacyjności, ma pomóc do 2023 roku wprowadzić na polski rynek 1,5 tys. firm tworzących wysokiej jakości innowacyjne technologie. Startupy mają być konkurencją dla zagranicznych rynków. Młode firmy będą mogły uzyskać wsparcie nie tylko na etapie inkubacji oraz akceleracji, ale także w fazie dalszego rozwoju czy ekspansji na arenę międzynarodową. W ramach największego tego typu programu w Europie Środkowo-Wschodniej, który skierowany jest nie tylko do polskich, ale i zagranicznych podmiotów, do rozdysponowania jest kwota 2,8 mld zł.

O uruchomieniu programu akceleracyjnego Start in Poland poinformowali wicepremierzy Mateusz Morawiecki oraz Jarosław Gowin podczas kongresu nowej gosopodarki Impact’16, który w dniach 15-16 czerwca odbył się w Krakowie. Morawiecki podkreślił, że program to duża szansa na rozwój innowacyjnych produktów, usług i projektów, które rodzą się w głowach polskich przedsiębiorców oraz innowatorów, a które mogą odnieść międzynarodowy sukces. Według ministra rozwoju, Start in Poland ma pełnić rolę pomostu zapewniającego owocną współpracą na linii nauka – biznes.

Jakie są główne założenia programu Start in Poland? Przede wszystkim ma on realizować 5 celów:

– rozwijać ekosystem startupowy w Polsce,

– tworzyć flagowy program dla startupów,

– otworzyć instytucje publiczne na produkty tworzone przez startupy,

– wykorzystać potencjał Spółek Skarbu Państwa w finansowaniu krajowych innowacyjnych biznesów,

– wspierać rozwój zagraniczny..
Największy tego typu program w Europie Środkowej i Wschodniej ma zapewnić finansowanie rzędu prawie 3 mld zł. Pieniądze będą pochodzić ze środków publicznych, a konkretnie z Programu Intelignetny Rozwój 2014-2020 (fundusze unijne). Identyczną kwotę mają przynieść międzynarodowe fundusze venture capital, które zdecydują się zainwestować w obiecujące przedsięwzięcia biznesowe na wczesnym etapie ich rozwoju. Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju podkreśliła, że Start in Poland ma „zbliżyć wielkiego przedsiębiorcę do małej zwinnej spółki, która ma świetny pomysł”.
W ramach programu Start in Poland firmy otrzymają pomoc nie tylko w fazie inkubacji i akceleracji, ale również na etapie dalszego rozwoju oraz ekspansji międzynarodowej. Jego beneficjentami mogą być zarówno polskie, jak i zagraniczne podmioty.

Na początek inkubacja

Pierwszym etapem, który będzie musiał przejść startup w ramach programu Start in Poland będzie identyfikacja pomysłu (musi być on innowacyjny), weryfikacja jego potencjału rynkowego i przygotowanie do komercjalizacji przedsięwzięcia. Pozytywne przejście tej fazy zakończy się uzyskaniem wsparcia kapitałowego na poziomie inwestora mniejszego. To ma pomóc na wczesnym stadium rozwoju projektu. Ten  etap wspiera Polski Fundusz Rozwoju.

Pilotażowy konkurs

15 lipca ruszy pilotażowy konkurs na program akcelerearyjny Scale Up, który ma być platformą do współpracy między nowymi spólkami techniologicznymi a dużymi przedsiębiorstwami. Startupy wezmą udział w autorskim programie stworzonym wspólnie z doświadczonymi akceleratorami. To pozwoli im uzyskać środki finansowe rzędu do 250 tys. zł i dodatkowo dostęp do wysokiej klasy mentorów, zasobów, kompetencji, infrastruktury, nowych klientów i rynków zbytu. Konkurs potrwa do 15 września, a organizuje go Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W sumie do rozdysponowania będzie 35 mln zł.

Later stage, czyli dalszy rozwój

Druga i trzecia runda inwestycyjna, czyli tzw. later stage, to okres wsparcia rozwoju startupu, aby mógł dalej się rozwijać, czyli m.in. zwiększać swoją działalność badawczo-rozwojową, uruchamiać produkcję masową oraz wdrażać swoje rozwiązania w odpowiedzi na zdefiniowane potrzeby dużych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa. Ta faza będzie realizowana pod egidą Polskiego Funduszu Rozwoju.

W ramach Start in Poland będą również wzmacniane kompetencje kadry odpowiedzialnej za innowacje w dużych przedsiębiorstwach, która podejmuje decyzje o inwestycjach w innowacyjne projekty realizowane przez startupy. Ponadto program ma pomóc przyciągać talenty i know-how z zagranicy do Polski. Ta kwestia będzie realizowana na zasadzie konkursu na najciekawsze rozwiązania dla spółek Skarbu Państwa adresowane do młodych firm z Polski oraz z zagranicy (przede wszystkim z Europy Środkowej i Wschodniej).

1 komentarz do “Start in Poland sposobem na sfinansowanie innowacyjnego biznesu

 1. Każda kobieta musi wykonać obowiązkowe badania w ciąży Jednym z nich jest badanie stężenia glukozy we krwi. Badanie poziomu glukozy wykonuje się także po to, aby sprawdzić skuteczność leczenia, aby określić nie doszło do hiperglikemii (podwyższonego poziomu glukozy) lub hipoglikemii (obniżonego poziomu glukozy). Jednorazowy wynik, wskazujący na podwyższony poziom cukru we krwi, nie musi świadczyć cukrzycy. Natomiast drugie badanie poziomu cukru we krwi, między 24 a 28 tygodniem ciąży, pozwala wykryć cukrzycę ciążową.

  Inne normy obowiązują kobiety ciężarne, u których prawidłowy poziom cukru we krwi (na czczo) to około 60-ninety five mg/dl, zaś po spożytym posiłku cukier nie powinien przekraczać 120 neurostymulanty mg/dl. Badanie poziomu cukru we krwi na początku ciąży pozwala wykryć cukrzycę, która nie została wykryta przed ciążą. Natomiast cukrzyca to choroba nieuleczalna, mogąca wystąpić u każdego człowieka.

  Pierwsze badanie poziomu cukru we krwi przeprowadza się w pierwszym trymestrze ciąży, po pierwszej wizycie u lekarza ginekologa, jest to tzw. Pewnym objawem cukrzycy ciążowej jest zbyt wysoki sposób na łysienie poziom glukozy we krwi potwierdzony badaniem. Te objawy nie zawsze muszą wskazywać na występowanie cukrzycy ciążowej, ponieważ są to także typowe objawy występujące podczas ciąży.

  Jeżeli stosowanie diety nie daje pożądanych rezultatów, czyli nie spada poziom cukru we krwi, to oprócz diety, stosuje się leczenie insuliną. Polega on na zbadaniu poziomu cukru we krwi na czczo, a następnie 30, 60, 90 i a hundred and twenty minut po spożyciu seventy kawa podrażnia żołądek five g glukozy rozpuszczonej w wodzie. Biorąc pod uwagę te similar warunki, u dzieci i młodzieży prawidłowy poziom cukru we krwi na czczo wynosi 70-a hundred and ten mg/dl, zaś po spożyciu posiłku 70-140 mg/dl.

  Pierwsze badanie poziomu cukru we krwi przeprowadza się w pierwszym trymestrze ciąży, po pierwszej wizycie u lekarza ginekologa, jest to tzw. Pewnym objawem cukrzycy ciążowej jest zbyt wysoki site:cefarm24.pl poziom glukozy we krwi potwierdzony badaniem. Te objawy nie zawsze muszą wskazywać na występowanie cukrzycy ciążowej, ponieważ są to także typowe objawy występujące podczas ciąży.

  Jeśli po upływie dwóch godzin od wypicia roztworu nie dojdzie to unormowania poziomu cukru we krwi, istnieje przesłanka by podejrzewać cukrzycę. Na początku leczenia cukrzycy ciążowej stosuje się jedynie specjalną dietę i kontroluje poziom cukru we krwi. W przypadku nieprawidłowego wyniku glukozy na czczo, gdy poziom glukozy wynosi 5,1-6,9 mmol/l lub 92 poziom cukru prawidłowy-one hundred twenty five mg/dl, wykonuje się take a look at obciążenia glukozą 75 g, którego wynik jednoznacznie potwierdzi lub wykluczy występowanie cukrzycy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *