Rynek assistance w 2019 roku

assistance wykres

W ubiegłym roku wzrosła popularność assistance. Polacy znacznie chętniej sięgali zwłaszcza po polisy zdrowotne i pakiety medyczne. W 2019 roku z tego typu rozwiązań skorzystało aż o 30 proc. więcej osób niż w 2018 roku.

Z podsumowania przygotowanego przez Mondial Assistance wynika, że na przestrzeni ostatniego roku w Polsce znacznie wzrosło zapotrzebowanie na polisy. Konsumenci chętniej sięgają po ubezpieczenia ze względu na komfort i bezpieczeństwo, które zapewniają podczas zagranicznych wyjazdów. Coraz częściej proszą także o wsparcie w kryzysowych sytuacjach na terenie Polski.

Assistance przed podróżą

Podsumowanie wyników osiągniętych przez Mondial Assistance w 2019 roku wykazało, że rynek assistance cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Po dodatkowe ubezpieczenie sięgamy zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się poza granice naszego kraju. W ciągu ostatniego roku popyt na assistance medyczne za granicą wzrósł aż o 29 proc., podczas gdy na terenie Polski było to 13 proc.

Na przestrzeni ubiegłego roku z pomocy assistance przy ubezpieczeniu turystycznym najczęściej korzystali polscy obywatele w Turcji (12 proc. zgłoszeń), Tajlandii (10 proc. zgłoszeń), a także we Włoszech (7 proc. zgłoszeń). Badanie przeprowadzone przez Mondial Assistance wykazało, że w 2019 roku Polacy znajdujący się w Turcji potrzebowali aż o 130 proc. więcej interwencji niż w roku 2018. Większość zgłoszeń dotyczyła pomocy w zorganizowaniu wizyty lekarskiej oraz zakupu leków w ramach polisy.

assistance medyczne wyniki

Na wszelki wypadek

W 2019 roku Polacy najczęściej wzywali pomocy ubezpieczyciela w przypadku nagłego zachorowania. Tego typu przypadki stanowiły aż 80 proc. wszystkich zgłoszeń z zagranicy oraz 66 proc. zgłoszeń z Polski. Drugą najpopularniejszą przyczyną wzywania pomocy był wypadek. Było to 18 proc. zgłoszeń z zagranicy oraz 32 proc. zgłoszeń z Polski.

Pomoc dla kierowców

Miniony rok przyniósł znaczny wzrost zainteresowania assistance samochodowym. W 2019 roku do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance zgłosiło się prawie 17 proc. więcej kierowców z Polski oraz ponad 14 proc. więcej z zagranicy niż w roku 2018.

Najpopularniejszą przyczyną wszystkich zagranicznych zgłoszeń była awaria samochodu (78 proc.) oraz wypadek (15 proc.). Na terenie Polski awarie pojazdów stanowiły 67 proc. wszystkich zgłoszeń, natomiast wypadki aż 29 proc.

assistance samochodowy wyniki

Kierowcy ubiegający się o pomoc z zagranicy najczęściej przebywali na terenie Niemiec, Francji oraz Włoch. Z kolei w Polsce właściciele pojazdów najczęściej wzywali pomocy z terenu województwa mazowieckiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz małopolskiego. Ich zgłoszenia wymagały przede wszystkim holowania oraz udostępnienia samochodu zastępczego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *