Rozwiązania dla sektora MSP, które mogą być wykorzystane do sfinansowania zakupu biura i jego wyposażenia

Zakup nieruchomość na firmę (majątek firmy) nie jest w obecnych czasach dużą trudnością; przy zastosowaniu gwarancji BGK przy zakupie lokalu o charakterze biurowym  – LTV może wynieść do 100% (70/80% w standardzie + 30% dzięki gwarancji BGK). Zastosowanie gwarancji BGK  pozwala Klientowi na finansowanie do 100% wartości inwestycji netto co oznacza, że Klient nie angażuje swoich własnych środków. Elastyczność w dostosowaniu okresu finansowania do rodzaju inwestycji – nawet do 20 lat. Finansowany jest także VAT (okres finansowania dostosowany do terminów zwrotów z US i nie wymaga dodatkowej zdolności kredytowej); możliwość zastosowania okresu karencji w spłacie kapitału w zależności od rodzaju inwestycji. Finansowane są działalności tzw. START-UP  czyli finansowanie od 1 dnia działalności; finansowanie spółek celowych z doświadczeniem w branży bądź prowadzeniu biznesu. Finansowanie oparte na projekcjach finansowych. Niższe obciążenia miesięczne w trakcie realizacji inwestycji.

Mamy Biuro i co dalej?

Finansowanie zewnętrzne możemy zastosować na większość wyposażenia biura; zaczynając od kuchennego stołka (bardzo ważne aby nowoczesne biuro miało dobrze wyposażone zaplecze kuchenne); poprzez wyposażenie AGD kończąc na nowoczesnych meblach biurowych; komputerach; drukarkach itp. W zasadzie tzw. od A do Z wyposażenie biura. Firmy leasingowe nie mają kłopotu z finansowaniem wyposażenia; dlatego też tworzą coraz lepsze instrumenty finansowe, w których decyzja wydawana jest nawet w 15 minut; co oznacza, że Inwestor szybko może zrealizować swoje marzenia a Biuro może funkcjonować tak szybko jak dostawca jest w stanie dostarczyć wyposażenie.

 

Innowacje w leasingu – komentarz Wojciech Kazimierski i Marcin Grodowski PRAGMA FAKTORING S.A. – Partner Biznesowy Expander Advisors Sp.zoo

Każdy to dziś wie, że wykorzystanie technologii w zapewnieniu maksymalnej użyteczności i wygody Klientom to podstawa biznesu. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży leasingowej utwierdziło nas w przekonaniu, że leasing – mimo że oferuje go w Polsce kilkadziesiąt firm leasingowych – to taka sama usługa. Wszyscy skupiają się na produkcie, jego cenie i sposobie zaprezentowania oferty. Pragnęliśmy zbudować firmę leasingową, w której dzięki zastosowaniu technologii i know how, fundamentalna byłaby wygoda Klienta na tak wysokim poziomie, jak przy płatności szybkim przelewem (pay-by-link).

Samo oprogramowanie, bez maksymalnej koncentracji na doświadczeniu Klientów i Partnerów, jest tylko bon motem powtarzanym przez wszystkie firmy branży. Przez to właśnie brakuje wyraźnej, odczuwalnej zmiany dla Klientów. W związku z tym odpowiedź jest przewrotna – to nie technologia, a całkowicie inne podejście do procedur, sposób angażowania w „załatwianie formalności” Klientów – jest najważniejsze. Zbudowaliśmy autorską aplikację, która odwzorowuje logikę procedury skoncentrowanej na przejrzystości, szybkości i użyteczności dla Klienta, a nie pozycji i wygody leasingodawcy.

 

Wiele globalnych sukcesów biznesowych, mimo że opartych o rozwiązania technologiczne (Artiffcial Intelligence), dostarcza Klientom emocje poprzez swoją użyteczność i prostotę. Dla naszych Partnerów w e-commerce włączenie leasingu do metod płatności to gwarantowane otwarcie się na klienta B2B i bezprecedensowe zaoferowanie przedsiębiorcom dedykowanej dla nich usługi finansowej, całkowicie on-line. Natomiast nasi Klienci – przedsiębiorcy zyskali partnera realizującego ich potrzeby rozwoju w czasie rzeczywistym. Niezwykle emocjonalna jest dla mnie zawsze świadomość, że klient odebrał urządzenie w tym samym dniu, w którym wystąpiła u niego potrzeba, a formalności załatwił nie wychodząc z biura, w ciągu kilku chwil.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *