Potrzeby małych firm w zakresie finansowania

pożyczki firmowe Aasa

„Potrzeby małych firm w zakresie finansowania” to badanie przeprowadzone przez Aasa Polska w celu określenia postaw przedsiębiorców wobec podejmowania pożyczek z sektora pozabankowego. Ogółem przeprowadzono 731 wywiadów z osobami prowadzącymi 1-osobową działalność gospodarczą oraz z właścicielami małych firm, które zatrudniają od 2 do 9 osób. Większość wywiadów została przeprowadzona telefonicznie, część natomiast zrealizowana została online.

Przedsiębiorcy a sektor pozabankowy

Z badania wynika, że blisko połowa (47%) właścicieli małych firm zdaje sobie sprawę z możliwości podjęcia pożyczki pozabankowej na rozwój własnego biznesu, do tej pory jednak tylko 10% bierze pod uwagę taką formę finansowania. Pożyczki pozabankowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów głównie ze względu na rosnące zaufanie do firm z sektora pozabankowego panujące wśród Polaków. Duży wpływ na takie postrzeganie rynku ma technologia, którą posługują się firmy udzielające finansowania, zwana dziś szeroko pojętym rynkiem Fintech. Fakt realizacji umowy oraz zbadania zdolności kredytowej z wykorzystaniem jedynie wniosków online, sprawia, że łatwość z jaką otwiera nam się możliwość uzyskania dodatkowych środków na rozwój działalności, powinna mieć coraz większe znaczenia dla rozwoju całej branży.

Tymczasem blisko połowa małych firm w ciągu ostatniego roku skorzystała z różnych form finansowania, a 40% badanych przedsiębiorców jest zainteresowanych uzyskaniem pomocy finansowej w najbliższej przyszłości.

Korzystanie z usług finansowych

Z badania wynika, że najpopularniejszym produktem finansowym wśród mikroprzedsiębiorców jest konto bankowe – posiada je około 85% ankietowanych. Aż 45% przedsiębiorców planuje skorzystanie z jakiejś formy finansowania w najbliższym czasie. Usługą najczęściej braną pod uwagę jest leasing, a pozyskane w ten pieniądze przedsiębiorcy chcą wydać przede wszystkim na rozwinięcie działalności. Blisko połowa właścicieli małych firm w ciągu ostatniego roku korzystała z jakiejś formy wsparcia finansowego, np. z kredytu firmowego, leasingu, debetu na koncie bądź limitu na karcie kredytowej. Niestety aż 10% ankietowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy spotkało się z odmową udzielenia zobowiązania w banku, najczęściej z powodu braku zdolności kredytowej. To pokazuje, jak ważnym aspektem w dziedzinie finansowania małych przedsiębiorców będzie rynek pożyczek pozabankowych.

Oczekiwania wobec pożyczkodawców

Przedsiębiorcy wskazują, że ich nastawienie do produktów pozabankowych stale się zmienia, na co największy wpływ mają jasne i uczciwe podejście do klienta. W ten sposób sektor pozabankowy z powodzeniem będzie mógł przyciągnąć do siebie osoby, którym bank odmówił udzielenia zobowiązania.

Największą przeszkodą w uzyskaniu finansowania jest nie tylko mała zdolność kredytowa, ale także spora liczba formalności związana z podjęciem takiego zobowiązania w banku. Ograniczenie liczby formalności do minimum, możliwość podjęcia zobowiązania przez internet oraz szybkość podejmowanej decyzji to zdecydowane atuty, którymi mogą poszczycić się firmy pozabankowe. Zwiększenie zaufania konsumentów wobec swoich usług poprzez rzetelne informowanie o wszystkich kosztach pożyczki oraz obniżenie oprocentowania mogłyby znaleźć swoje odbicie w wyraźnym wzroście liczby przedsiębiorców, którzy podejmują pożyczki pozabankowe na rozwój swojej działalności.

1 komentarz do “Potrzeby małych firm w zakresie finansowania

  1. Dzień dobry, inwestowanie w rozwój firmy jest nierozłącznym elementem efektywnej działalności biznesowej. Dobrą alternatywa dla czasochłonnych i skomplikowanych procedur bankowych, z jakimi muszą zmierzyć się przedsiębiorcy chcący pozyskać dodatkowe środki na rozwój działaności gospodarczej może byc oferta Kredyt Market. Kwota, jaka oferujemy to od 10 do 50 tysięcy na okres od 3 do 6 miesięcy. Oprocentowanie wynosi 9,5% w skali roku, a prowizja jedynie 2,5%. Nie ma żadnych dodatkowych, ukrytych opłat ani ubezpieczeń. Cały proces jest elektroniczny, szybki i, co najważniejsze, bez konieczności dostarczania jakichkolwiek dokumentów. W oparciu o dane podane w trakcie wypełniania wniosku, nasz algorytm wylicza zdolność kredytową. Dzięki temu finalną decyzję z propozycją kwoty pożyczki można otrzymać w ciągu 15 minut na maila. Po 2 dniach od zatwierdzenia warunków umowy środki przekazywane są na wskazane konto bankowe. Po dokładne wyliczenia zapraszamy do zakładki kalkulator na naszej stronie https:/kredytmarket.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *