PayEye – technologiczny przełom na rynku płatności

Wrocławski fintech PayEye wprowadza rewolucję na rynku płatności. Uruchomiony przez markę system umożliwia płacenie za zakupy… okiem. Jak to działa?

Polacy kochają nowinki technologiczne z zakresu finansów. Nic więc dziwnego, że rozwiązania biometryczne zyskują coraz większą popularność na naszym rodzimym podwórku. Dzięki nim możesz zrobić zakupy nawet wtedy, gdy wyjdziesz z domu bez portfela, smartfona czy choćby smartwatcha.

Fintech PayEye jako pierwszy w Polsce i Europie uruchomił innowacyjną usługę płatności za pomocą technologii weryfikującej człowieka dzięki niepowtarzalnym cechom jego tęczówki. Dotychczas skanowanie oka znaliśmy głównie z filmów szpiegowskich – teraz w ten sposób możemy już płacić za zakupy. To tylko innowacyjna ciekawostka czy technologia przyszłości, którą za kilka lat można będzie spotkać np. w urzędzie?

PayEye – jak skorzystać?

Aby zapłacić okiem, należy najpierw zarejestrować swój payeye code. To zakodowany cyfrowo obraz tęczówki oka, który dla bezpieczeństwa zapisywany jest w chmurze. Następnie należy zasilić przelewem wirtualny portfel PayEye i pójść na zakupy do jednego z partnerów marki, by dokończyć rejestrację. Można również zamówić zakupy do domu z opcją dokończenia rejestracji w trakcie odbioru zamówienia.

<<Zarejestruj się w PayEye>>

Płacenie okiem polega na spojrzeniu w ekran specjalnego urządzenia płatniczego. Jest ono wyposażone w wyjątkowo czułą kamerę, które przeprowadza identyfikację biometryczną. Takie urządzenie posiada również specjalny certyfikat bezpieczeństwa.

W tej chwili zapłacić jednym spojrzeniem można w kilkudziesięciu miejscach na Dolnym Śląsku, jednak spółka ma ambitne plany, m.in. na globalną ekspansję. Mieszkańcy Wrocławia mogą również zamówić zakupy z dostawą do domu u tych sprzedawców, którzy oferują płatności PayEye.

PayEye – zostań partnerem technologii przyszłości

Do obsługi płatności okiem partner marki potrzebuje specjalnego terminala wyposażonego w kamerę, która potrafi odczytać tęczówkę. Urządzenia płatnicze, w które marka wyposaża swoich partnerów, pozwalają nie tylko na przyjmowanie płatności, ale także na generowanie payeye kodów dla nowych klientów.

Unikalny system płatności w całości oparty o dane biometryczne to pierwsze na świecie komercyjnie udostępnione rozwiązanie tego typu. Usługa uruchomiona została 24 czerwca 2020 r. Pierwszym miejscem, w którym można było zapłacić spojrzeniem, była restauracja sushi na wrocławskim Ołtaszynie.

Spółka PayEye działa pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego oraz posiada status Małej Instytucji Płatniczej. Na jej system płatniczy składają się autorskie, innowacyjne rozwiązania, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa swoim użytkownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *