Nietypowa akcja galerii handlowej: wygraj biznes

Projekt Biznes

Nawet 45 euro/m2. – tyle kosztuje miesięczny czynsz najmu lokalu w śląskim centrum handlowym. Tymczasem Agora Bytom proponuje przestrzeń na sklep lub stoisko przez trzy miesiące za darmo. Wszystko w ramach „Projektu Biznes” – pierwszego tego typu konkursu organizowanego przez galerię handlową
w Polsce.

Ulubione miejsce zakupów

Na koniec III kw. 2016 roku nowoczesne powierzchnie handlowe centrów handlowych w Polsce zajmowały 10,9 mln mkw. – wynika z raportu Colliers International. Takich miejsc wciąż przybywa. W tym samym czasie w budowie znajdowało się ok. 640 tys. mkw. centrów handlowych z planowaną datą otwarcia do końca 2017 roku. Nie słabnie zainteresowanie najmem – średni współczynnik powierzchni niewynajętej dla osiemnastu największych polskich miast utrzymuje się na niskim poziomie około 3%.

– Centra handlowe są niezmiennie ulubionym miejscem zakupów wielu Polaków. Dowodem są wskaźniki frekwencji. Rosnąca popularność sprawia, że właściciele firm chcą znaleźć się w gronie najemców którejś z popularnych galerii. Główną zaletą jest stały przepływ klientów, atrakcyjna lokalizacja i dogodny dojazd – mówi Mirosław Cechowski, asset manager spółki Borgestad ASA, właściciela galerii handlowej Agora Bytom.

Koszty najmu

Miesięczne ceny najmu metra kwadratowego lokalu uzależnione są między innymi od regionu, w którym działa galeria handlowa.

Czasu pozostało niewiele

Z oryginalną inicjatywą wyszła Agora Bytom. Jako pierwsza galeria handlowa w Polsce zorganizowała konkurs „Projekt Biznes”, którego zwycięzca przez trzy miesiące bezpłatnie zrealizuje swoje plany biznesowe właśnie w Agorze Bytom. Aby wziąć udział wystarczy do końca marca opisać pomysł na biznes w formularzu dostępnym na stronie internetowej organizatora.

– „Projekt Biznes” skierowany jest do osób, które mają pomysł na firmę, ale brakuje im pieniędzy i wsparcia merytorycznego na rozpoczęcie działalności – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. – Jestem przekonana, że okażemy się szczęśliwym miejscem dla zwycięzcy naszego konkursu, tak jak miało to miejsce w przypadku innych debiutujących u nas marek – dodaje.

Autor najciekawszego pomysłu otrzyma także bezpłatną pomoc merytoryczną i prawną Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, czyli praktycznej szkoły prowadzenia biznesu dla startupów, profesjonalne wsparcie marketingowe i PR-owe, a także trzymiesięczną reklamę na jednym z bytomskich portali internetowych. Konkursowi towarzyszy cykl darmowych szkoleń edukacyjnych dla początkujących przedsiębiorców – „Kierunek Kariera”.

Agora Bytom to multigaleria w centrum Bytomia.  W 2016 roku odwiedziło ją 6,6 mln klientów. Na prawie 57 tys. mkw. mieści się ponad 100 sklepów oraz punktów usługowych, klub fitness, centrum rozrywki, kino, galeria sztuki i sala widowiskowa. Tylko w ostatnim czasie swoje salony otworzyły tutaj marki: Yes, Pako Lorente, Top Shop, Out.Let, Jankes, Pierogarnia, Mr Rolls, a także dwa stoiska – eSmokingWorld, Ormilla i Golden Rose. Właścicielem obiektu jest norweska spółka Borgestad ASA, a zarządzaniem galerią zajmuje się spółka Idea Property & Asset Management.

Projekt Biznes

Projekt Biznes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *