Millenet Link z kolejnymi programami dla małych i średnich firm

Usługa Millenet Link Banku Millennium, umożliwiająca bezpośrednie połączenie systemu bankowości internetowej z wewnętrznym systemem finansowo-księgowym przedsiębiorstwa, została zintegrowana z dwoma systemami firmy Comarch SA – Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL.

Od 1 lipca klienci firmowi Banku Millennium zyskali też możliwość podpisywania zleceń płatniczych bezpośrednio w swoim systemie, przy wykorzystaniu certyfikatu kwalifikowanego.

Usługa Millenet Link, wprowadzona przez Bank Millennium w styczniu 2018 i stale rozwijana od tego czasu, umożliwia bezpośrednie połączenie systemu finansowo-księgowego przedsiębiorstwa z systemem bankowości internetowej, dwustronne przesyłanie danych oraz przekazywanie zleceń płatniczych od klienta do Millennium Banku. Wysłane z systemu klienta firmowego zlecenia trafiają bezpośrednio do systemu bankowości internetowej. Dzięki temu Millenet Link pozwala na znaczną optymalizację procesów w firmie,  redukcję kosztów oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa firmy.

Wprowadzenie usługi Millenet

Wprowadzenie usługi Millenet jest kolejnym krokiem wynikającym z realizacji celu, jakim jest proponowanie naszym klientom rozwiązań bezpiecznych i ułatwiających codzienną interakcję z Bankiem Millennium. Przedsiębiorstwa na co dzień borykają się z rosnącą liczbą rozliczeń oraz licznymi problemami operacyjnymi, a jednocześnie szukają rozwiązań optymalizujących pracę. Wprowadzane przez nas rozwiązanie wychodzi poza systemy Banku Millennium i idzie dokładnie w tym kierunku. Zdajemy sobie sprawę, że na rynku funkcjonuje wiele różnych systemów finansowo-księgowych, dlatego nawiązujemy współpracę z kolejnymi producentami w celu zapewnienia kompatybilności jak największej liczby systemów finansowo-księgowych oraz klasy ERP z usługą Millenet Link. Cieszymy się, że wśród naszych partnerów znalazł się Comarch, dzięki któremu możemy zintegrować Millenet Link z jednym z najpopularniejszych programów dla małych i średnich firm – mówi Andrzej Gliński, członek zarządu Banku Millennium.

Integracja systemów Comarch ERP

– Od wielu lat rozwijamy nasze systemy informatyczne, aby jak najsprawniej obsługiwały procesy księgowo-finansowe, które są realizowane przez przedsiębiorców. Nawiązanie współpracy z Bankiem Millennium i integracja systemów Comarch ERP z usługą Millenet Link to ważny krok w rozbudowie naszej oferty. Dzięki nowej funkcjonalności, wykonanie wielu zadań będzie prostsze i jeszcze bardziej intuicyjne, a zaoszczędzony w ten sposób czas, pracownicy działów finansowo-księgowych będą mogli przeznaczyć na inne obowiązki. Z poziomu systemu informatycznego wykonają przelew, sprawdzą saldo na rachunku czy zaimportują historię operacji, bez konieczności logowania do systemu bankowego. Jestem przekonany, że integracja systemów Comarch ERP i usługi Millenet Link to duży krok na drodze digitalizacji przedsiębiorstw – mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes zarządu Comarch i dyrektor sektora ERP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *