Kredytmarket dał zarobić inwestorom

Po ponad roku działalności start’up Kredytmarket.com wykupił obligacje na kwotę 1 mln złotych. Obligacje przyniosły inwestorom stopę zwrotu 4,4 proc.

To więcej niż można zarobić na lokatach bankowych, ale jednocześnie mniej niż zakładane przez nas wcześniej 6 proc. – podsumowuje Aleksander Widera, pomysłodawca i prezes Kredytmarketu. – Rentowność obligacji była pochodną zwrotu z pierwszych pożyczek udzielonych przez Kredytmarket, a te, jak wiadomo, są zawsze najtrudniejsze w tego typu biznesie, bo obarczone największym ryzykiem. Ale chcę podkreślić, że inwestorzy byli ze stopy zwrotu zadowoleni.

W branży start’upów wykupy obligacji są rzadkością. Spółki zazwyczaj rolują zobowiązania lub emitują kolejne obligacje, aby uzyskać środki na spłatę wcześniejszych. Tymczasem Kredytmarket wywiązał się z obietnicy danej inwestorom terminowo i bez komplikacji.

Za swoją misję Kredytmarket uznaje pozyskiwanie środków od inwestorów po to, aby rzetelnych małych przedsiębiorców wspierać korzystnym cenowo i łatwo dostępnym kredytem. Łącznie fintech pozyskał 6 mln złotych finansowania, z których właśnie rozliczył pierwszy milion.

W pierwszym okresie działalności Kredytmarket zasilił finansowo grupę ponad 200 mikroprzedsiębiorstw, z branży e-commerce, lekarzy, pielęgniarki, specjalistów wolnych zawodów.

Większość klientów wraca po kolejny kredyt, a w ujęciu wartościowym retencja przekracza 100 proc.: powtórne pożyczki są na wyższe kwoty – podsumowuje Aleksander Widera. Przedsiębiorcy najwidoczniej docenili prostotę i szybkość procesu wnioskowania o kredyt: całość trwa 3 minuty i nie wymaga wypełniania wielu formularzy, ani dostarczania dokumentacji w wersji papierowej.

W najbliższym czasie Kredytmarket planuje poszerzenie oferty o kredyty z dłuższym terminem spłaty.

Zarówno dotychczasowym naszym klientom, jak i nowym, zaproponujemy kredyt do 12 miesięcy, spłacany w ratach. Cena będzie ustalana w zależności od terminu spłaty – dodaje Widera. – W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy wielokrotnie prosili o taką zmianę.

1 komentarz do “Kredytmarket dał zarobić inwestorom

  1. Nic dziwnego, że KredytMarket odniósł sukces. Fajna oferta, która wpasowała się w niszę na rynku. Alternatywa dla kredytów udzielanych przez banki, z których uzyskaniem przedsiębiorcy często mają duże problemy. Sam skorzystałem z oferty tej firmy i jak najbardziej mogę polecić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *