FlexKapitał – nowe rozwiązanie na problemy finansowe przedsiębiorców

FlexKapitał to najnowszy produkt finansowy marki Finiata, który może zrewolucjonizować rynek finansowania przedsiębiorstw w Polsce. Ta innowacyjna usługa opiera się na czterech filarach: odnawialnego limitu w kwocie do 50 000 zł, zdalnej aplikacji o dodatkową gotówkę, atrakcyjnego oprocentowania oraz szybkiej decyzji o udzieleniu finansowania.

Ogromną barierą, która utrudnia rozwój własnego biznesu w Polsce, są zatory płatnicze. Kłopoty ze ściąganiem należności od kontrahentów mogą poważnie podkopać sytuację finansową każdej firmy. Z powodu opóźnień w spłatach faktur małe przedsiębiorstwa często muszą zmagać się z brakiem środków na dalszy rozwój, a nawet z brakiem środków na pokrycie bieżącej działalności. Rozwiązaniem tego typu kłopotów może być nowy produkt finansowy marki Finiata – FlexKapitał. Zapewnia stały i wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy w kwocie aż 50 000 zł dla nowych i nawet 100 000 zł dla stałych klientów. To nowość na polskim rynku finansowania przedsiębiorstw.

FlexKapitał – elastyczne finansowanie

FlexKapitał to doskonałe rozwiązanie na chwilowe problemy finansowe firmy. Usługa umożliwia wielokrotne wypłacanie wybranej kwoty w ramach przydzielonego klientowi limitu. Dopiero po wypłaceniu środków uruchomione zostaje finansowanie oraz przygotowany harmonogram rat. Warto podkreślić, że klient, który zdecyduje się na wcześniejszą spłatę zobowiązania, nie ponosi żadnych dodatkowych opłat. Natomiast limit odnawia się automatycznie po upływie wyznaczonej daty końca umowy.

Od chwili uruchomienia FlexKapitał cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Doceniają oni zwłaszcza niskie oprocentowanie usługi (klienci odprowadzają 0,33 proc. od kwoty przydzielonego limitu za gwarancję dostępności, tzw. subskrypcję, natomiast samo oprocentowanie wynosi od 2,08 proc. do max. 2,91 proc. od aktualnie wykorzystanej kwoty), możliwość samodzielnego wyznaczenia okresu finansowania oraz całkowicie zdalny dostęp do dodatkowych środków. Za rosnącą popularnością tego rozwiązania idą konkretne liczby – od listopada 2018 r.  FlexKapitał wygenerował większy miesięczny wolumen niż mikrofaktoring.

Finiata to niemiecki fintech, który zapewnia finansowanie freelancerom i firmom z sektora MŚP. W pełni zautomatyzowana technologia scoringowa umożliwia marce błyskawiczną ocenę wiarygodności i ryzyka oraz natychmiastowe podjęcie decyzji kredytowej. Cały proces ubiegania się o dodatkowe finansowanie odbywa się online, co ogranicza liczbę formalności oraz skraca do minimum czas oczekiwania na pieniądze. Informacja zwrotna z decyzją o przyznaniu limitu trafia do przedsiębiorcy nawet w ciągu 10 min od złożenia wniosku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *