Firmowa Karta Kredytowa

Firmowa Karta Kredytowa to wynalazek , który daje przedłużoną płynność finansową o 57 dni, a także jest alternatywą do limitu w koncie. Co to w praktyce oznacza ? To czas, kiedy możemy korzystać z przyznanego limitu w ramach karty kredytowej z odroczonym terminem płatności bez kosztów odsetkowych.

Kartą kredytową należy płacić – nie ponosimy dodatkowych kosztów podczas wykonywania takiej czynności. Transakcja gotówkowa nie jest mile widziana ale nie jest niemożliwa do wykonania, niestety wiąże się to z kosztami – dosyć wysokimi : koszty wypłaty z bankomatu to około 2% od kwoty realizacji a także niekiedy odsetki od „pożyczonej” kwoty gotówkowej. Oprocentowanie kredytu w kartach kredytowych wynosi w zależności od oferty od 15 do 20 proc.

Wypłatę gotówki z karty kredytowej powinniśmy traktować jako awaria do awarii. Dobra rada – nie korzystać jak z karty debetowej patrząc przez pryzmat wypłaty gotówki.

Badając zdolność kredytową przy procesie uzyskania limitu na karcie kredytowej stosuje się uproszczone procedury, ponieważ karta kredytowa z reguły to dodatek do innych produktów jakie posiada Przedsiębiorca.

Co daje Nam karta:

– grace period

– szybka płatność bezgotówkowa

– spłata tylko minimum kredytowego około 5 %

– dogodność dot. wydłużenia czasu uregulowania należności przez kontrahenta

– zalety rozliczenia bezgotówkowego za pomocą karty

– darmowe przelewu z karty

– członkostwo w różnych programach lojalnościowych

Obserwując rynek i opinie Inwestorów z jakimi pracuję na co dzień wynika, że najlepsza w obsłudze jest karta kredytowa ING, ponieważ za jej wydanie nie płaci się nic, za obsługę jeśli w ciągu roku zrobi się transakcje na min. 500 zł nie płaci się nic. Dodatkowym atutem są dostępne dwa cykle rozliczeniowe; można także wnioskować o kartę dodatkową np. dla wspólnika; dziecka pow. 13 roku życia, żony – męża.

Istotnym ważnym też dodatkiem jest możliwość czasowego zablokowania karty – 30 dni – po 30 dniach karta automatycznie zostaje zastrzeżona. Karta jest kartą zbliżeniową jeśli tylko tego będziemy chcieć.

Jakie dodatkowe korzyści / funkcjonalności możemy mieć / skorzystać dodatkowo:

– usługa 3D Secure – Dodatkowa ochrona płatności w Internecie. W sklepach, które obsługują 3D Secure, transakcje potwierdzasz dodatkowo jednorazowym kodem SMS. Nie musisz dodatkowo niczego uruchamiać. 3D Secure dla naszych kart działa automatycznie.

– usługa Chargeback – odzyskanie środków pieniężnych (postępowanie chargebackowe ) za usługi lub zakupy, które nie zostaną zrealizowane (np. towar niezgodny z zamówieniem, odwołany koncert).

 

Reasumując : jeśli przedsiębiorca będzie spłacał kredyt w terminie bezodsetkowym, unikał bankomatów i sprosta wymaganiom stawianym przez bank w celu zwolnienia z opłaty rocznej, to zyskuje w zasadzie darmowe źródło krótkoterminowego finansowania bieżącej działalności. W przeciwnym wypadku koszty związane z kartą może natomiast wrzucić do kosztów uzyskania przychodu.

 

Monika Mojzesowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *