Fines stawia na rozwój osobisty swoich doradców

Fines

Do tego jak ważna jest edukacja, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tym bardziej w świecie finansów – szeroka wiedza i aktualna informacja stanowią podstawę sukcesu. Dlatego też, Fines Operator Bankowy, jako organizator niezależnej sieci sprzedaży kredytów i pożyczek – od początku swojej działalności stawia na szeroko pojęte szkolenia.

Szeroki wachlarz szkoleń

W pierwszych latach organizowano głównie szkolenia z oferty kredytowej oraz obsługi systemu do sprzedaży kredytów. Znane obecnie jako Akademia Doradcy Fines. Odbywają się 2-3 razy w roku we wszystkich największych miastach w Polsce. A Letnia Akademia Firm Pozabankowych to już właściwie legendarne spotkanie największych firm pożyczkowych z naszymi Agentami.

W kolejnych latach zwiększała się też rola szkoleń z zakresu obsługi Klienta, rozmów handlowych oraz negocjacji. To zdecydowanie trudniejszy obszar, który wymaga specjalistycznych szkoleń, przede wszystkim w formie warsztatów. Dużo ćwiczeń i indywidualnego podejścia do każdego uczestnika szkolenia zdecydowanie zwiększa ich efektywność i w zauważalny sposób przekłada się na codzienną pracę.

W 2016 roku zorganizowaliśmy dwie edycje Ligi Gwiazd Sprzedaży, gdzie w formie rywalizacji ponad 200 osób z sieci franczyzowej Fines Operator Bankowy rozwijało swoje umiejętności oferowania kredytów i nowoczesnej obsługi Klienta. Poznawało techniki radzenia sobie z obiekcjami Klientów, a także dopasowywania oferty do ich potrzeb i możliwości finansowych.

Różnorodność formy

Nadal jednak mieliśmy potrzebę szukania nowych form kształcenia naszych Partnerów biznesowych. Więc jako jedni z pierwszych na rynku zaczęliśmy powszechnie stosować Webinaria.

To wygodne rozwiązanie zyskało ogromną popularność w naszej sieci. Pomimo, że w niektórych tygodniach organizujemy 2-3 webinaria, to frekwencja stale się utrzymuje na wysokim poziomie. W wielu przypadkach nie schodzi poniżej 500 zalogowanych uczestników.

Zwieńczeniem naszych dotychczasowych osiągnięć szkoleniowych, jest bez wątpienia autorski program certyfikacji Agentów kredytowych realizowany wspólnie z Gdańską Akademią Bankową.

W czasie dwóch, weekendowych spotkań, uczestnicy szkolenia zdobywają wiedzę z zakresu matematyki finansowej, prawa bankowego i ochrony danych osobowych, a także form prowadzenia działalności i podatków. Przegląd najważniejszych informacji podanych w zwięzłej i przystępnej formie.

Cel kształcenia

Dążymy do tego, żeby pracownicy naszej sieci franczyzowej Fines – Operator Bankowy, dysponowali nie tylko kompletną, ale przede wszystkim aktualną wiedzą niezbędną do profesjonalnego wykonywania zawodu pośrednika finansowego.

Naszym celem jest zbudowanie solidnej sieci biur kredytowych w małych i średnich miejscowościach w całej Polsce. Zdajemy sobie sprawę, że dostępność rzetelnych usług finansowych i szerokiej oferty produktowej, jest tam mocno ograniczona, a działalność oddziałów i placówek banków – ze względu na konsolidację sektora – z roku na rok się zmniejsza.

Tym bardziej stawiamy na całościowy rozwój naszych Partnerów biznesowych, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej – czym niebawem chcemy ponownie zaskoczyć rynek. Dzięki temu będziemy w stanie dostarczać wartościowe usługi finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *