Finansowanie pomostowe – jak z niego skorzystać?

Finansowanie pomostowe dla firm

Finansowanie pomostowe to doskonały sposób zapewnienia naszej firmie płynności finansowej w trudnym momencie między rozpoczęciem inwestycji a refundacją jej kosztów czy otrzymaniem wypłaty unijnego dofinansowania. Skorzystanie z takiej formy pomocy może znacząco ograniczyć ryzyko bankructwa firmy, dlatego ta forma wsparcia cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców.

Finansowanie pomostowe pozwala zachować płynność finansową w okresie między pokryciem kosztów realizacji projektu a ich refundacją, umożliwia załatanie dziury budżetowej, zapewnia ciągłość finansowania inwestycji oraz środki na bieżące wydatki przedsiębiorstwa. Podejmując zobowiązanie tego rodzaju znacząco ograniczamy ryzyko utraty płynności finansowej w momencie ponoszenia dużych nakładów na wybrane inwestycje.

Na czym polega finansowanie pomostowe?

Inwestowanie w innowacje i poprawę usług firmy jest niezbędnym zadaniem każdego przedsiębiorcy. To właśnie w ten sposób może on zapewnić swojej marce przewagę konkurencyjną, umocnić jej pozycję na rynku czy zdobyć zaufanie klientów. Niestety inwestowanie niemal zawsze oznacza spore wydatki, które mogą nadszarpnąć delikatną równowagę finansową firmy – w takiej chwili z pomocą przychodzi nam finansowanie pomostowe.

Finansowanie pomostowe to rodzaj zobowiązania, które pozwala naszej firmie uzyskać środki konieczne do zachowania równowagi finansowej. Po takie rozwiązanie sięgamy zwłaszcza w sytuacji, kiedy podejmujemy się inwestycji wymagającej dużych nakładów finansowych. Nawet jeśli zainwestowane środki finansowe mają nam zostać zrefundowane bądź otrzymamy unijną dotację na ten cel to proces otrzymania potrzebnych pieniędzy może się przeciągnąć i w ten sposób narazimy firmę na trudności finansowe. Finansowanie pomostowe pozwala nam tego uniknąć, ponieważ zapewnia stabilność finansową nawet w chwili ponoszenia dużych kosztów inwestycyjnych. W ten sposób dodatkową gotówkę, zdobytą dzięki finansowaniu pomostowemu, możemy przeznaczyć na bieżące wydatki, w momencie gdy własne środki wydamy na określony cel inwestycyjny.

Jak z niego skorzystać?

Polski rynek oferuje bardzo różnorodne możliwości skorzystania ze wsparcia pomostowego. Najczęściej przyjmuje ono formę kredytów pomostowych, zaliczek przyznanych od podmiotu refundującego daną inwestycję, pożyczek pomostowych oraz pożyczek udzielonych przez innych przedsiębiorców. Wybór odpowiedniego zobowiązania jest bardzo istotną kwestią, która może zaważyć na losach naszej firmy. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę wiarygodność i rzetelność firmy, w której chcemy uzyskać wsparcie finansowe, a następnie porównać jej warunki z ofertami innych pożyczkodawców. Warto także rozważyć kilka różnych ofert i wybrać tę najbardziej odpowiednią do sytuacji finansowej naszego przedsiębiorstwa. Zobowiązanie, które pomoże zachować nam płynność finansową w obliczu dużych nakładów na powzięte inwestycje, można uzyskać w banku, w dużym przedsiębiorstwie bądź w instytucji pozabankowej. To ostatnie rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność na polskim rynku, stając się doskonałą alternatywą do korzystania z oferty bankowej.

Finansowanie pomostowe a rynek pozabankowy

Sektor pozabankowy coraz częściej dostrzega swoją szansę w oferowaniu nie tylko zobowiązań finansowych dla klienta indywidualnego, ale także pożyczek dostosowanych do potrzeb przedsiębiorców. Dla konsumentów pozabankowe pożyczki dla firm stanowią świetną alternatywę w stosunku do zobowiązań bankowych, głównie ze względu na ograniczoną ilość formalności i przyspieszony czas uzyskania dostępu do gotówki, a także konkurencyjną cenę.

Na całym świecie rośnie liczba ofert pozabankowych, skierowanych właśnie do właścicieli firm, którzy potrzebują wsparcia finansowego. Dynamicznie zmienia się także stosunek przedsiębiorców do tego typu rozwiązań – początkowo podchodzili oni do nich z rezerwą, obecnie jednak coraz chętniej sięgają po taką formę dodatkowego finansowania. Pożyczki pomostowe to świetna alternatywa dla osób, które w banku spotkały się z odmową bądź którym brakuje środków na dokończenie już podjętych inwestycji.

Wypowiedź eksperta Monument Fund

„Dla biznesu otwiera się nowa, bardzo atrakcyjna alternatywa pozyskiwania kapitału. Finansowanie pomostowe oferowane przez naszą firmę zyskuje uznanie coraz większej rzeszy polskich przedsiębiorców.” – mówi Paulina Horabik, Dyrektor Operacyjny w Monument Fund S.A.

„Z finansowaniem tym wiąże się szereg korzyści, jednym z głównych jego atutów jest bez wątpienia elastyczność.

Finansowanie pomostowe umożliwia znalezienie źródła skutecznego i szybkiego finansowania, nawet firmom prowadzącym wysoce nietypową czy sezonową działalność. Nasze finansowanie opiera się na zabezpieczeniu nieruchomości, co umożliwia dynamiczne przeprowadzenie transakcji. Pozwala to na szybkie pozyskanie krótkoterminowego kapitału w celu obrotu i wygenerowania zysku na inwestycji.

Monument Found

Monument Found

Prostota i szybkość to bez wątpienia ogromne zalety biorąc pod uwagę dynamikę dzisiejszego biznesowego świata. Za obsługę klienta w naszej firmie odpowiada szerokie grono specjalistów ukierunkowanych na zaspokajanie potrzeb i oczekiwań klientów. Przeważająca większość instytucji finansowych kieruje się sztywnymi procedurami i odmawia finansowania, argumentując decyzję ryzykowną branżą albo niezadowalającą charakterystyką dochodów. Z tego powodu wiele innowacyjnych projektów upada już na starcie. My udowadniamy, że tak być nie musi. A wszystko dzięki profesjonalnemu i elastycznemu podejściu.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *