Finansowanie dla małych spółek od SMEO

Firma SMEO od początku swojego istnienia gwarantuje przedsiębiorcom szybki dostęp do kapitału poprzez​ natychmiastowe​ finansowanie faktur przychodowych. Oferta kierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw oraz do freelancerów. W ubiegłym roku firma stała się w Polsce prekursorem w zakresie faktoringu dla startupów. W tym roku SMEO nie zwalnia tempa i rusza z nowym projektem – finansowaniem dla spółek z o.o. z jednoosobową reprezentacją.

Mikroprzedsiębiorstwa i małe firmy, wg. informacji GUS z 2017 roku, stanowią blisko 89% wszystkich przedsiębiorstw w Polsce. Nowoczesny fintech, jakim jest SMEO wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku i opracowuje ofertę nie tylko dla jednoosobowych działalności, ale także dla małych spółek. To one stanowią ponad 10% wszystkich przedsiębiorstw w Polsce.

„Około 40 procent pytań o ofertę od potencjalnych nowych klientów pochodziło od spółek. Do tej pory musieliśmy odsyłać ich z kwitkiem.” – mówi Michał Pawlik, prezes SMEO.

Czym właściwie jest faktoring?

Jest to usługa, która w znaczący sposób usprawnia funkcjonowanie biznesu oraz zapewnia zachowanie płynności finansowej. Zapewne wielu przedsiębiorców spotkało się ze zwłoką ze strony kontrahenta w kwestii opłacenia faktury. W sytuacji, gdy przedsiębiorca nie może poczekać na płatność i potrzebuje pieniędzy od zaraz – z pomocą przychodzi faktoring. To metoda „odmrożenia” oczekujących na wystawionej fakturze środków. Przedsiębiorca wysyła skan lub zdjęcie nieopłaconej jeszcze faktury do SMEO, po czym już w ciągu 15 minut otrzymuje na swoje konto należne pieniądze. Przelana kwota zostaje pomniejszona o prowizję. Jest ona naliczana wyłącznie za okres finansowania tej konkretnej faktury (liczba dni liczona jest od przelania pieniędzy na konto do terminu płatności faktury).

Faktoring dla firmy – niezależnie od jej wielkości

Od grudnia 2018 roku, dzięki SMEO, startupy i nowopowstałe firmy mogą korzystać z opcji faktoringu. Ta usługa jest dla nich dostępna już od pierwszej wystawionej faktury.

„Chcemy pomagać w rozwijaniu się młodym przedsięwzięciom. Do tej pory SMEO umożliwiało opłacanie faktur firmom, które istniały przynajmniej pół roku. Przez ostatnie 10 miesięcy nabyliśmy jednak ogromnego doświadczenia w rozpoznaniu oczekiwań małych, polskich firm. I co istotne, stale rozwijaliśmy naszą technologię, szczególnie samouczące się systemy antyfraudowe. Dzięki temu obecnie jesteśmy w stanie pomagać firmom zaraz po otwarciu ich działalności.” – tłumacz Michał Pawlik.

W przypadku spółek, potwierdzenie przynajmniej półrocznej działalności będzie konieczne. Tutaj nadal istnieje większe ryzyko oszustw, a potwierdza to duża ilość głośnych spraw związanych z wyłudzeniami kredytów lub podatku VAT. Właściciele SMEO zapewniają, że są doskonale przygotowani do weryfikacji każdego podmiotu. Firma stosuje autorski system antyfraudowy, wykorzystujący m.in. dane z social mediów i innych źródeł. Dzięki temu firma jest w stanie wykryć i wyeliminować większość prób jakiegokolwiek oszustwa.

 

 

SMEO.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *