Faktoring online od pierwszej wystawionej faktury

SMEO to pierwsza firma na polskim rynku, która oferuje faktoring online już od pierwszej wystawionej faktury. W ten sposób nawet nowo powstałe firmy mogą skorzystać z jej usług faktoringowych. To nowatorskie rozwiązanie dostępne jest dzięki scoringowi behawioralnemu oraz autorskiemu systemowi antyfraudowemu, który został zbudowany w oparciu o sztuczną inteligencję.

Współpraca ze SMEO umożliwia przedsiębiorcy otrzymanie należnych środków niemal natychmiast po przesłaniu kopii faktury do firmy. Dotychczas osoby prowadzące własną działalność musiały oczekiwać na płatności za faktury od 30 do nawet 90 dni. Obecnie w ciągu 15 minut pieniądze pomniejszone o prowizję mogą trafić na firmowe konto. Ponadto wspomniana prowizja zostanie naliczona wyłącznie za okres finansowania konkretnej faktury, a więc tylko za liczbę dni liczoną od przelania pieniędzy na konto do terminu płatności faktury.

Już w kwietniu 2018 r. rozwój własnej technologii pozwolił marce SMEO zaoferować faktoring firmom z sektora MŚP. Scoring behawioralny oraz system antyfraudowy, wykorzystane w tym innowacyjnym rozwiązaniu, umożliwiły weryfikację potencjalnego klienta przy pomocy na przykład mediów społecznościowych. Od tamtej pory firma sfinansowała już ponad 6 tys. faktur o łącznej wartości ponad 40 mln zł.

Szansa dla startupów

W drugiej połowie grudnia 2018 r. marka SMEO uruchomiła możliwość skorzystania z faktoringu również od pierwszego dnia działalności firmy. Możliwość wykorzystania faktoringu od pierwszej wystawionej faktury to zupełna nowość na polskim rynku faktoringowym. Specjaliści przewidują, że taka usługa może całkowicie zrewolucjonizować sytuację polskich startupów. Dotychczas tego typu podmioty borykały się z trudnościami w znalezieniu dodatkowego źródła finansowania ze względu na brak odpowiedniej historii kredytowej.

Chcemy pomagać w rozwijaniu się młodym przedsięwzięciom. Do tej pory SMEO umożliwiało opłacanie faktur firmom, które istniały przynajmniej pół roku. Przez ostatnie 10 miesięcy nabyliśmy jednak ogromnego doświadczenia w rozpoznaniu oczekiwań małych, polskich firm. I co istotne, stale rozwijaliśmy naszą technologię, szczególnie samouczące się systemy antyfraudowe. Dzięki temu obecnie jesteśmy w stanie pomagać firmom zaraz po otwarciu ich działalności – mówi Michał Pawlik, CEO spółki SMEO.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *