Doradztwo finansowe dla MŚP znacząco zyskuje na wartości

Finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw

Według prognoz, przygotowanych przez firmy badające trendy w nakładach inwestycyjnych dokonywanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa, ten rok będzie rokiem przełomowym. Tak dużej skali inwestycji, jak w tym bowiem roku, nie zanotowano od co najmniej ostatnich sześciu lat. Sprawcą tej rosnącej skali wydatków inwestycyjnych w sektorze MSP są w dużej mierze przedsiębiorstwa małe.

Prognozę tę znaleźć można także w kwartalnym badaniu „Barometr EFL”, który przygotowywany jest na zlecenie Europejskiego Funduszu Leasingowego. Tam też czytamy, że aż 38% badanych małych przedsiębiorstw planuje w najbliższym czasie nowe inwestycje w swoje firmy.

Rosnący trend inwestycyjny potwierdza, że firmy przewidują w przyszłości pozytywne zmiany w wielkościach zagregowanego popytu, wynikające z rosnącego dobrobytu społeczeństwa polskiego i rosnącej konkurencyjności firm polskich na zjednoczonym rynku europejskim.

Dobre prognozy w sektorze planowanych inwestycji oznaczają bardzo pozytywne zmiany na rynku pośrednictwa finansowego. Jeszcze do niedawna doradca finansowy kojarzony był jedynie z doborem odpowiedniej opcji kredytu hipotecznego. Przedsiębiorcy zwykle nie mają czasu, aby badać warunki pożyczek i kredytów w kilku miejscach, w tym instytucjach pożyczkowych, oferujących finansowanie pozabankowe.  Wartość kredytów firmowych udzielonych za pośrednictwem firm zrzeszonych w ZFDF wyniosła tylko w IV kwartale 2016 roku aż 365 mln zł.

Od 4 lat współpracujemy z firmami doradztwa finansowego w Polsce. Cały czas pytamy naszych doradców w czym możemy być jeszcze lepsi, jaki jeszcze element w naszej ofercie nie jest doskonały, jak naszą ofertę możemy rozszerzyć, ulepszyć, a także w jaki sposób usprawnić wdrożenie nowych produktów do sprzedaży i bardzo uważnie słuchamy ich rad – tak źródło sukcesu firmy Aasa Polska opisuje Patrycja Gołębicka Dyrektor Sprzedaży w Aasa Polska.

W wyniku długoletniej i przyjacielskiej współpracy z niezależnymi doradcami, Aasa Polska wprowadza na rynek swoją najnowszą ofertę – Aasa dla biznesu. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym cały proces udzielania pożyczki oparty jest na internetowej analizie wniosku i wydaniu decyzji w zaledwie kilka minut. Oferta ta skierowana jest głównie do małych przedsiębiorców i ma na celu ułatwienie uzyskania finansowania działalności, które dopiero co powstały. Ofertę firmy Aasa Polska sukcesywnie wprowadzają kolejne firmy pośrednictwa finansowego. Jest to bardzo istotne innowacyjne rozwiązanie – dotychczas niewiele było na rynku ofert pożyczek dla osób, które dopiero zaczęły swoją przygodę w biznesie, zakładając własną firmę.

Patrycja Gołębicka - Dyrektor Sprzedaży Aasa Polska

Patrycja Gołębicka – Dyrektor Sprzedaży Aasa Polska

Najważniejszym aspektem pracy doradcy finansowego jest umiejętność stworzenia z klientem długofalowej relacji. Należy dbać o to, aby przedstawiona oferta była dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. Ważne jest zatem dbanie o relacyjność podczas trwania całego okresu kredytowego zaoferowanego produktu. W związku z tym, w doradztwie finansowym nie liczy się jednorazowy zysk, a klient, który powraca i poleca usługi kolejnym osobom.

To, co w największym stopniu wpływa na sukces doradcy finansowego, to profesjonalizm i doświadczenie w pracy z klientem. Jeżeli doradca ma dostęp do najlepszych ofert na rynku, może liczyć na wsparcie operacyjne i technologiczne, a także wie, że oferowane przez niego sposoby finansowania udostępniane są przez firmy o ugruntowanej pozycji na rynku – dodaje Patrycja Gołębicka.

W dobie niskich stóp procentowych przedsiębiorcze osoby chętnie szukają atrakcyjnych rozwiązań pozwalających pomnażać kapitał. Możliwość wyboru, fachowe doradztwo i szybki dostęp do otrzymania środków finansowych sprawiają, że osoby te szybciej podejmują decyzję o możliwej inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *