Chcesz usprawnić pracę firmy? Zainwestuj w oprogramowanie

oprogramowanie CRM do firmy

Zarządzanie własnym biznesem stanowi duże wyzwanie, szczególnie dla początkującego przedsiębiorcy. Musi on rozsądnie rozdzielać zadania między pracowników, pilnować terminów, dbać o relacje z klientami oraz właściwą ich obsługę. Jak się w tym wszystkim nie pogubić?

Wdrożenie oprogramowania służącego do usprawnienia pracy firmy może w decydującym stopniu przyczynić się do zwiększenia jej wydajności, poprawienia relacji z klientami oraz do wypracowania mocnej pozycji na rynku. Dobrze dobrane oprogramowanie zapewnia ogromną wygodę nie tylko osobom, które zarządzają firmą, ale także jej szeregowym pracownikom. Otrzymane w ten sposób narzędzie pozwala nam skutecznie usprawnić wszelkie procesy w firmie, począwszy od produkcji, na obsłudze klienta kończąc.

Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie?

Każda firma jest inna, działa na własnych zasadach oraz posiada wypracowane już standardy, które mają zapewnić realizację jej celów biznesowych. To właśnie ze względu na tę dużą różnorodność, wybór oprogramowania dla firmy nie powinien być przypadkowy. Każda podjęta decyzja powinna być wcześniej poprzedzona wnikliwą analizą potrzeb danej firmy i określeniem jej priorytetów. Dopiero w tym momencie możemy skupić się na wyborze systemu do zarządzania przedsiębiorstwem oraz dostosowywaniu kolejnych funkcjonalności w taki sposób, by w najwyższym stopniu zaspokajały potrzeby naszego klienta. W tym wyborze warto wziąć pod uwagę sugestie dostawcy takich rozwiązań, który ze względu na znajomość rynku oraz wieloletnie doświadczenie, będzie w stanie dobrać najbardziej adekwatne narzędzia do obsługi naszej firmy.

Skuteczne zarządzanie

W zarządzaniu własnym biznesem coraz popularniejsze staje się korzystanie z systemów ERP, czyli rozwiązań integrujących wszystkie procesy zachodzące w firmie, np. księgowość, produkcję, marketing itp. Skonsolidowanie wszelkich obszarów działania przedsiębiorstwa na jednej płaszczyźnie opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu wspólnej bazy danych, z której poziomu możemy zarządzać wszystkimi procesami w firmie. Dzięki temu każdy pracownik w czasie rzeczywistym otrzymuje dostęp do wszelkich informacji, które są mu właśnie potrzebne.

Tworzenie zindywidualizowanego systemu ERP najczęściej odbywa się poprzez wybór i dopasowanie kolejnych modułów w taki sposób, by umożliwić płynną oraz sprawną pracę z ich wykorzystaniem. Pozwala to nie tylko wdrażać innowacyjne rozwiązania stopniowo, dzięki czemu pracownicy zyskują czas na przywyknięcie do nich, ale także na znaczne oszczędności związane z drobniejszymi wydatkami rozłożonymi w czasie. Gotowy system ERP w nieporównywalnym stopniu potrafi usprawnić pracę kadry zarządzającej oraz szeregowych pracowników, którzy zyskują w ten sposób cenny czas i błyskawiczny dostęp do niezbędnych informacji.

Relacje z klientami

Dobrze prosperujący biznes oparty jest przede wszystkim na profesjonalnej i szybkiej obsłudze klienta, która pomaga budować pozytywny wizerunek marki oraz jej pozycję na rynku. Wszelkie kampanie marketingowe pozostaną bez pokrycia, jeśli klient – skuszony naszą reklamą – napotka na barierę w postaci niekompetentnej obsługi. Niestety każda firma, która boryka się z dużą ilością zleceń, na pewnym stopniu rozwoju musi zmierzyć się także z bałaganem związanym z dużą ilością zamówień. Systemy CRM, które służą do zarządzania relacjami z klientem, mogą całkowicie odmienić wypracowane dotychczas praktyki w kontakcie z konsumentami i zaowocować tworzeniem z nimi długotrwałych więzi.

Oprogramowanie CRM to technologia, która ma na celu wsparcie procesów zarządzania relacjami z klientami. To właśnie ten system pozwala nam gromadzić i przechowywać wszelkie informacje o potencjalnych, jak i obecnych klientach, zarządzać korespondencją, przygotowywać oferty oraz organizować pracę handlowców. Dzięki korzystaniu z CRM możemy podejść do klienta w sposób indywidualny, co wpłynie nie tylko na wzrost jego zadowolenia ze współpracy, ale także na zdobycie jego lojalności.

Dzisiejsza rzeczywistość wymusza na przedsiębiorcach nieustanne dbanie o wdrażanie nowoczesnych narzędzi, które usprawnią zarządzanie ich biznesem. To właśnie w ten sposób firma ma okazję do zdobycia przewagi nad konkurencją i wypracowania silnej pozycji na rynku. Odpowiednio dobrane oprogramowanie może zaważyć na wizerunku całej marki, a także znacząco ułatwić procesy zarządzania własną firmą, dlatego nie należy pomijać tego aspektu rozwoju przedsiębiorstwa.

Jak wdrożyć narzędzia usprawniające pracę firmy?

Wdrożenie nowej technologii do procesów zarządzania własnym biznesem zawsze budzi dużo obaw wśród przedsiębiorców. Niepokoją się oni m.in. o związany z tym spadek produktywności, a także o ograniczone możliwości przystosowawcze swoich pracowników. Tymczasem ryzyko obniżenia sprawności organizacji w pierwszych miesiącach po wprowadzeniu nowego systemu można niemal całkowicie zminimalizować, jeśli wcześniej odpowiednio się do tego przygotujemy. Kluczową rolę odgrywa tu wsparcie dostawcy nowych rozwiązań w zakresie wdrażania technologii do działalności firmy, który powinien krok po kroku przeprowadzić przedsiębiorcę i jego pracowników przez każdy proces – mówi Jacek Szafader, Atteli.

Przy wdrażaniu narzędzi usprawniających pracę firmy oraz zwiększających wydajność pracowników opieramy się w dużej mierze na naszym wieloletnim doświadczeniu, ale także na indywidualnych preferencjach każdego przedsiębiorcy. Większość właścicieli firm obawia się o nadwyrężenie budżetu przedsiębiorstwa ze względu na jednorazowy spory wydatek, jaki wiąże się z wdrażaniem nowego systemu. Tymczasem nasze oprogramowanie składa się z różnorodnych modułów, które wraz z rozwojem przedsiębiorstwa można swobodnie dokupywać. Inwestycja w odpowiedni system szybko się zwraca, nie tylko ze względu na wzrastające zadowolenie klientów, którzy polecają naszą firmę na zasadzie poczty pantoflowej, ale głównie ze względu na ułatwienie codziennej pracy naszej kadry – dodaje Jacek Szafader.

Inwestycje w oprogramowanie dają dużą przewagę nad konkurencją, głównie ze względu na ułatwione procesy zarządzania firmą. Korzystanie z systemów tego rodzaju jest zazwyczaj niezwykle intuicyjne, a narzędzia współpracują z szeregiem różnych urządzeń, np. kasami fiskalnymi, terminalami kart płatniczych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym potencjał marki wzrasta, firma zyskuje duże pole do rozwoju, a co za tym idzie także do umocnienia swojej pozycji na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *