Biodezynfekcja przez zamgławianie

Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą suchej mgły emitowanej przez generator mgły w urządzeniu, to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z patogenami i wirusami. Drobna mgła z preparatu bioaktywnego uzyskanego na bazie wody elektrolizowanej oraz kwasu podchlorawego ulega rozpraszaniu i dociera w najbardziej niedostępne zakamarki pomieszczeń. Dzieje się tak gdyż  uzyskana mgła jest bardzo lekka i unosi się nawet do kilku godzin w powietrzu, czyniąc tym samym zabieg maksymalnie skutecznym. Dezynfekcja za pomocą zamgławiania różni się od tradycyjnych oprysków pod wieloma względami. Te różnice decydują o skuteczności dezynfekcji.

Zalety metody dezynfekcji poprzez zamgławianie

  • niskie zużycie środka dezynfekującego
  • doskonała penetracja i skuteczność mgły dezynfekującej
  • wyeliminowanie zabiegu środkiem chemicznym szkodliwym dla człowieka (środek wykorzystywany podczas bio dezynfekcji jest w 100% biodegradowalny)
  • znakomite wyniki badań mikrobiologicznych (wymazów czystościowych) po wykonaniu dezynfekcji przy użyciu generatorów mgły

Jak działa dezynfekcja przez zamgławianie

Podczas zamgławiania preparat zostaje rozbity na bardzo drobną kroplę, która zamiast osiadać na podłodze, krąży cały czas w pomieszczeniu i długo utrzymując się w powietrzu potrafi dotrzeć we wszystkie szczeliny. Dzięki temu preparat działa nie tylko w miejscu, na które ustawiony jest zamgławiacz,  ale dociera do trudno dostępnych miejsc w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych czy produkcyjnych. Dzięki wydłużonemu czasowi aplikacji preparatu jego kontakt z patogenem (wirusem, szkodnikiem) jest znacznie dłuższy, a przez to bardziej skuteczny.

Co zapewnia biodezynfekcja?

Nasza usługa zapewnia i polega w 100 % na użyciu jedynie ekologicznego środka wyprodukowanego na bazie kwasu podchlarowego, który posiada atest PZH oraz znajduje się na wykazie środków biobójczych prowadzanych przez Główny Inspektorat Sanitarny w kraju.

Co przemawia za zamgławianiem?

  • Kroplę o średnicy max. 10 µm, która powoduje, że wytwarzana z preparatu mgła długo unosi się w pomieszczeniu i dociera do miejsc trudno dostępnych.
  • Znaczną oszczędność środka do zamgławiania. Stężenia stosowane podczas zamgławiania są wyższe niż w przypadku oprysku, co sprawia, że niewielka ilość preparatu wystarcza na dezynfekcję całego pomieszczenia.
  • Bardzo szybką dyfuzję środka w pomieszczeniu. Prędkość, z którą preparat wydostaje się z dysz mgławiących sprawia, że mgła błyskawicznie rozprzestrzenia się w zamgławianym obiekcie. Dzięki temu, znacznemu skróceniu ulega czas wykonywanego zabiegu.

Biodezynfekcja.eu świadczy usługę zamgławiania na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *