97 tys. zł na start własnej firmy

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił właśnie podpisanie umów z kolejnymi pośrednikami w ramach udostępnienia 110 milionów złotych. Środki te będą przeznaczone na specjalne, nisko oprocentowane pożyczki, które mogą zostać przyznane osobom, które mają swój pomysł na biznes, a nie do końca mają możliwość jego sfinansowania.

„Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”.

Program realizowany przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej i skierowany jest do osób pozostających bez zatrudnienia, studentów oraz absolwentów.

Warunki pożyczki: Maksymalna kwota pożyczki o jaką można się ubiegać to 97 274,80 zł. Spłatę zobowiązania można rozłożyć na 7 lat. Firmy już działające zaś mogą ubiegać się o pożyczkę na utworzenie miejsca pracy i w takim przypadku maksymalna kwota pożyczki to 29 182,44 zł.

Gdzie uzyskać pożyczki?

Aby ubiegać się o tak preferencyjne finansowanie należy udać się do pośrednika finansowego, który zawarł umowę z BGK.

Ważne umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego mają:

– Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach. To o finansowanie mogą się starać województwa lubelskie, mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, śląskie

– Lubelska Fundacja Rozwoju obsługuje wnioski z województw lubelskiego oraz świętokrzyskiego

Kapitał potrzebny na założenie firmy

W puli do wydania agencje mają 110 milionów złotych, a do tej pory w ramach programu z tego typu pomocy skorzystało już 700 młodych przedsiębiorców.

Program jest wspólnym projektem Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *